Testszerviz- Sopron

Néhány titkos infó – rólad

Folytassuk az ismerkedést az emésztőrendszerünkkel. Legyen ez egy speciális önismereti tréning, s lépjünk tovább a szájból, induljunk el a sötét, talán kissé félelmetes alagúton, a nyelőcsövön keresztül. Tarts velem, tudd meg, milyen folyamatok zajlanak odabent, benned, ha lenyelsz egy csirkecomb falatot?  A múltkori cikk óta, (  melyet  itt olvashatsz el )   már tudjuk, hogy a falatot nagyon alaposan meg kell rágnod ahhoz, hogy jó támogatója,  mondhatni jó barátja legyél belső szerveidnek, hogy aztán ezt ők hosszú, zavartalan működéssel hálálják meg. 

Nos, a csirkecombot alaposan megrágtad, a nyelved manőverezésének köszönhetően az elindult a mélybe – mintegy szédítő zuhanást folytatva, 10 másodperc alatt célba is ért. Bekebelezte a gyomor, egész pontosan annak bal oldala, mely a szilárd táplálékokkal foglalkozik, Egyszerűen ez a reszortja, hisz úgy alakította ki a Természet ( a Teremtől, a kitudjakicsoda ) , hogy bordázott belső oldala a szilárd étel szétmorzsolására  legyen  alkalmas. Ez a reszortja! 

Ha a csirkecomb húslevesben főtt és Te épp egy kanál húslevest kanalaztál a szádba, akkor a húsleves a nyelőcsövön át a gyomor jobb oldalába kerül, s akadálytalanul tovább halad a vékonybélig. Nincs vele a gyomornak semmiféle összemorzsolási teendője. Milyen érdekes, ugye? 

A gyomor – csinosnak éppen nem mondható, sőt illetlenül abnormális formája máris értelmet kap! 

Szintén nem véletlen, hogy a nyelőcső nem középen, hanem a gyomor oldalánál kapcsolódik össze azzal.nelőcső

Sok kínos pillanattól ment ez meg bennünket! Gondolj bele,  minden helyzetben, amikor megfeszül a hasizom – és hát tudunk pár ilyen helyzetet felidézni az utcán gyalogolva, a villamoson utazva, otthon, villanyoltás előtt és után is – a has alulról nyomja a gyomrot. Az okosan helyezkedő nyelőcső ezt a nyomást töredékre csökkenti! Ha ez nem így lenne, életünk állandó kísérője lenne, minden előbb felsorolt helyzetben a böfögés. Hát, én személy szerint hálás vagyok a nyelőcsövemnek, hogy ilyen jól tud helyezkedni 🙂 

Mára legyen elég ennyi a jóból! 

A következő írásban a vékonybéllel ismerkedünk meg. 

Kövesd a blogomat, hogy ne maradj le a folytatásról! 

A Facebook  oldalam lájkolásával – melyet megtehetsz ITT szintén nyomon tudod követni az írásaimat.

Kérlek, ha tetszett, oszd meg a Facebook bejegyzéseimet! 

Címkék:

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!