Testszerviz- Sopron

Életünk és a stressz

Selye János 1956-ban publikálta ezen a címen a könyvet, mely neki egyik alapműve, s a stressz lélektanának nagyszerű feltérképezője.

Napjaink fogyasztói társadalma adja azt a közeget, melyben élünk, mely  körülvesz bennünket. A TV reklámok által betolakszik a nyugodt estékbe, meghatározza a mindennapjainkat. Meghatározza a céljainkat, s ezen keresztül  azt is, hogy hol, mennyit dolgozunk. S a kocka el van vetve …

A munkahelyi túlterheltség, a túlzott elvárások, s az azoknak  való megfelelési kényszer meghatározza a munkanapjainkat – s ezen keresztül egész életünket. Egyszer csak észrevétlenül állandósul a fáradtság. Első fizikai tünetként  megjelenik a nyaki-, váll- és csuklyásizom nagy hármasának befeszülése – a stressz tipikus jele. 

A fáradság tartóssá válik…

Fogd csak meg a vállizmodat – mennyire kemény? 

A tartós fáradtságra első reakciód a kávéadag emelése , rosszabb esetben az energiaitalok fogyasztása, legrosszabb esetben a tartós feszültség csökkentésére szedativumokkal válaszolsz.  

Nagyon remélem, hogy nem!

A stressz, amely körülvesz bennünket, sokszor nem kézzel fogható, nem realizálható, de attól még ott van az életünkben.  Olyan, mint a szél és a fák kapcsolata.

Robert Louise Stevenson ( Edinburgh, 1850. nov. 13. – Szamoa, 1894. dec.   3)  mondja: ” Szelet ki látott? Senki, aki él. De bókoló fák lombjai közt, lám, elvonul a szél. ” 

fakszelben

Láttál már fát, mely tartós szélnek van kitéve, ugye? 

Amikor a fizikai- , lelki jóllétedet veszélyezteti valami – vagyis stresszes az életed, akkor tudnod kell, hogy ebben a helyzetben nagyon erősen amortizálod a szervezetedet.  A következmények hosszú távon beláthatatlanok. 

3184

Egyszer csak becsöppen abba a bizonyos pohárba az utolsó csepp. 

Ahogy a fa megadja ennek az árát, úgy te sem úszhatod ezt meg.

Ne várd meg ezt a cseppet. Van megoldás a tartós stressz, fáradtság, alacsony energiaszint életedre gyakorolt hatásainak a csökkentésére. 

Ha még időben vagy, egy  életmódváltás segít!  

Bármikor változtathatsz az életmódodon a táplálkozási szokásaid, alvás és mozgás szokásaid megváltoztatásával. Ha nem megy egyedül, vannak szakemberek, akik kísérnek, támogatnak ebben a folyamatban. 

Fotók: google

Ha tartalmazott az írásom számodra is hasznos információkat, s szeretnéd a jövőben is olvasni a közérzetjavítással kapcsolatos írásaimat, elég a facebook  oldalamat lájkolnod, s értesülni fogsz az új írásaimról.

Ezt ITT teheted meg. Köszönöm! 

Ha megosztod az írásomat, ezzel elérheted, hogy elgondolkozzanak a barátaid, ismerőseid és a családtagjaid is a saját életmódjukon! 

 

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!